K jak Kálmán, czyli w Krainie Czardasza

K jak Kálmán czyli w kranie czardasza

Kraina czardasza nie istnieje w sensie geograficznym. To zaczarowany świat dźwięków, które wyszły spod pióra wspaniałego kompozytora Emmericha Kálmána. To kraina pięknych melodii, gorących rytmów i przede wszystkich niesamowitych historii o miłości. Bohaterowie zamieszkujący „Krainę czardasza” mieszkają w pałacach, są stałymi bywalcami kabaretów, szukają ciągle idealnej miłości, zakochują się, zdradzają, tracą fortuny… Zwykle jednak wszystkie te zawirowania kończą się szczęśliwie…

Kálmán kochał scenę, znał jej prawidła. To słychać w jego muzyce, która nasycona jest prawdziwymi emocjami, Kidy trzeba skrzy się humorem, innym razem słychać tony tragiczne lub przynajmniej melodramatyczne. Każdy kawałek to w zasadzie przebój, który zapada w pamięć po wyjściu z koncertu.

W trakcie koncertu będzie można usłyszeć tak popularne przeboje jak: „Kochanie moje”, „Graj cyganie”, „Lekko zwiewnie”, „Jakże mam ci wytłumaczyć”, „Jak bal to bal”, „Cichym lotem” i wiele innych, pochodzących z operetek: „Hrabina Marica”, „Księżna Cyrkówka” i „Księżniczka czardasza”.

 

CZAS KONCERTU: 90 minut
DANE KONTAKTOWE:
ALEKSANDRA KAMIŃSKA
TEL. 603321101 lub: 61 29 63540
e-mail: alexandra.kaminska@wp.pl