Marina Ostapei

 

Urodzona w Kijowie 16.05.1995 w rodzinie o ukształtowanych artystycznych tradycjach. Zarówno mama jak i ojciec, związani są z tętniącym życiem artystycznym środowiskiem Kijowa. Pasja do tańca zaprowadziła ja do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im.Siergieja Lifara”, gdzie stawiała swe pierwsze kroki w dziedzinie choreografii. Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, uzyskała nie tylko kwalifikacje pozwalające jej piastować kierownicze funkcje w zespołach amatorskich, ale również, pomimo tak młodego wieku, status nauczyciela początkowych specjalistycznych szkół artystycznych.

Charakteryzująca ją charyzma i pogodne usposobienie spowodowały, że już w pierwszym okresie swojej edukacji niejednokrotnie potrafiła uskrzydlić i zaszczepić pasję tańca wielu tym, którzy dotąd postrzegali go jako niedostępną dla siebie dziedzinę życia. W roku 2015, podjęła decyzję o dalszej edukacji, wstępując na Kijowski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuk Pięknych”, gdzie rozpoczęła naukę na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. W 2016 roku po raz pierwszy zostaje zaproszona do udziału w trasie koncertowej artystów ukraińskich w Polsce.

Współprace w zakresie skomponowania dla niej muzyki do fragmentów autorskiego programu artystycznego „The Princess of Sunrise” podjął znakomity polski kompozytor Michał Łaszewicz, autor wielu musicali realizowanych z powodzeniem na scenach licznych teatrów w Polsce, między innymi muzyki do tak znanych pozycji literackich, jak „Piękna i Bestia”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, a także wielu obsypanych nagrodami spektakli dla dzieci realizowanych przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Jej celem i marzeniem jest dorównanie kunsztem choreograficznym największym mistrzom, którymi jest zafascynowana i którzy stanowią dla niej wzór do naśladowania. Nie przeszkadza jej to w realizacji projektów, w które zaangażowani są amatorzy – i ta praca przynosi jej największa radość. Marina chętnie podejmuje się trudnych wyzwań i jest osobą potrafiącą rozpalić w ludziach z którymi współpracuje pasje do sztuki tańca, który dla niej jest zwierciadłem duszy….

 

Recenzje:

„…popisy taneczne wzbudzały równie duży (jeśli nie większy) aplauz, jak stojące na wysokim przecież poziomie występy wokalne Sylwii Strugińskiej, Emilii Zielińskiej, Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadowskiego i Mariusza Ruty.”

Operetkowy czar

 

„Tancerka w ostatnim czasie prowadziła warsztaty baletowe dla dzieci w Miejskim Domu Kultury.”

Film z warsztatów w Wągrowcu

 

„Wśród artystów wystąpili soliści z Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej oraz gościnnie tancerka Marina Ostapei, która swoim żywiołowym tańcem porwała całą salę.”

O miłości prawie wszystko

 

„Męską część publiczności urzekła swoim tańcem Marina Ostapei”

Karnawałowy koncert w Złotowie

 

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.

Koncert w Mieścisku

 

„Na zakończenie uroczystości uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzenia występu artystycznego Trzech Tenorów oraz gościnnie występującej absolwentki Konserwatorium Sztuki w Kijowie – solistki baletowej – Pani Mariny Ostapei, który wprowadził w doskonały nastrój do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca.”

Koncert w sztabie wojskowym

 

„Wielką atrakcją była energetyczna tancerka Marina Ostapei, równie dobrze radząca sobie z czardaszem, kan- kanem, jak i flamenco.” Koncert operetkowy z niespodziankami

 

„Operetki w takiej formie z zespołem i tancerką jeszcze nie było w Zagórowie , a po reakcji publiczności widać , że forma ta sprawdziła się . Koncert doskonale dopasował się do ostatniego dnia karnawału i sprawił publiczności dużo radości.

Operetka z międzynarodową obsadą