Anna Michalak

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Nasza oferta koncertów
previous arrow
next arrow
Slider

Anna Michalak

Anna Michalak (sopran) jest absolwentką Akademii Muzycznej oraz Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu w klasie śpiewu prof. J. Gałęskiej-Tritt, które ukończyła w 1997 r., otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Wykształcenie muzyczne Artystki jest wszechstronne – to nie tylko uzdolniona skrzypaczka, ale i dyrygent, oraz nauczyciel w dziedzinie emisji głosu. Doskonaliła warsztat wokalny pod bacznym okiem Jolanty Żmurko, solistki Opery Wrocławskiej, oraz prof. D. Grabowskiego.

Doświadczenie zawodowe i artystyczne Anny Michalak obejmuje zarówno liczne koncerty z wieloma znakomitymi orkiestrami, jak i współpracę ze znanymi dyrygentami, wśród których dość wspomnieć Gustawa Kuhna, Siegfrieda Heinricha, Williama Keitla. Śpiewaczka brała też udział w pierwszych wykonaniach Pieśni A. Tansmanna oraz Requiem A. Perta.

Występowała na scenach w kraju i za granicą, m. in. na deskach Opery Wrocławskiej, z którą związała się w 2006 roku. Do 2010 roku można było ją zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, m.in. w takich sztukach, jak: Zemsta Nietoperza, Wesoła Wdówka. Ciekawostką w jej dorobku mogą być również role w bajkach dla dzieci takich jak Pinokio, Dziewczynka z zapałkami. Cały czas też związana jest współpracą z poznańskim Stowarzyszeniem J.S. Bacha.

Nie bez znaczenia dla rozwoju jej śpiewaczej kariery pozostaje wieloletnia działalność w ramach Festspiele w Niemczech. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.