Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Trójmiasta

Sześciu tenorów o wyjątkowych głosach i nienagannej prezencji zmierzy się w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku w śpiewaczym konkursie, w którym pięknym głosom towarzyszyć będzie dreszczyk artystycznej rywalizacji. W pozakonkursowej części koncertu do tenorów dołączą dwie urocze sopranistki, a wszystkim wykonawcom towarzyszyć będzie Orkiestra Salonowa „Moderato” z Bydgoszczy. Składający się z dwóch części koncert zawierać będzie najpopularniejsze arie operowe z różnych stron świata, wymagający, choć pozornie lekki repertuar operetkowy oraz mieszane duety w repertuarze operowym, operetkowym i musicalowym. W przerwie odbędzie się głosowanie. Całe przedsięwzięcie dowiedzie, że muzyka klasyczna wcale nie musi być traktowana poważnie i może dostarczyć wszystkim rozrywki na najwyższym poziomie.

Aleksander Kruczek – pomysłodawca imprezy. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, Studium Wokalno-Baletowego przy Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz Akademii Operowej w Teatrze Wielkim w Warszawie. Laureat wielu międzynarodowych konkursów – m.in. “Juventis Canti” na Słowacji, Warszawie, Busku Zdroju, Krakowie, Krynicy Zdroju i Karlovych Varach (2019) oraz VI edycji telewizyjnej „Bitwy Tenorów na Róże (2019).

Bartosz Kuczyk – absolwent Poznańskiej Szkoły Chóralnej i Mistrzowskiego Kursu Wokalnego Tomasza Zagórskiego. Współpracował z Prywatnym Teatrem Operowym we Wrocławiu – m.in. „Czarodziejski flet” W. A. Mozarta czy „Zemsta nietoperza” J. Straussa.

Mirosław Niewiadomski – absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi. Laureat II nagrody na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych w Poznaniu. Finalista Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju i Polsko-Niemieckich Konfrontacjach Wokalnych w Poznaniu. Występował na wszystkich scenach operetkowych, operowych i filharmonicznych w Polsce.

Mariusz Adam Ruta – śpiewak młodego pokolenia występujący na scenach operowych operetkowych w kraju i za granicą. Współpracuje z teatrami muzycznym w Łodzi, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie, Lublinie, Rzeszowie i Kijowie (Narodowa Operetka Kijowska). Brał udział w polskim projekcie “3 Tenorów” oraz w Festiwalu Mozartowskim w Warszawie.

Sylwester Targosz-Szalonek – aktor, prezenter telewizyjny, dyrygent, solista animator kultury , twórca kilku muzycznych festiwali (m.in. Śląski Festiwal Operetki). Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach i uczestnik licznych międzynarodowych konkursów mistrzowskich. Był chórmistrzem w Zespole Pieśni i Tańca Uniwersytetu Śląskiego oraz kierownikiem muzycznym Międzynarodowego Studenckiego Festiwalu Folklorystycznego.

Nazar Tatsyshyn – absolwent Akademii Muzycznej we Lwowie. Założyciel i lider występującego na całym świecie zespołu tenorów „Leonvoci”. Jest solistą Filharmonii i Opery Narodowej we Lwowie. Uczestniczył w licznych konkursach, festiwalach i warsztatach wokalnych na Ukrainie i poza jej granicami, współpracując w wybitnymi reżyserami i dyrygentami całego świata.

Justyna Dyla – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich, m. in. prof. Teresy Żylis-Gary. Jest laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury oraz konkursu im. Haliny Halskiej-Fijałkowskiej we Wrocławiu. Występuje na deskach Filharmonii Zielonogórskiej, Świętokrzyskiej, Gorzowskiej, Opery Kentucky w Louisville (USA), Teatrze Wielkim w Łodzi oraz podczas Festiwalu Operowego w Bregenz (Austria).

Emilia Zielińska – laureatka wielu prestiżowych konkursów wokalnych. Była solistka Koncertu Bożonarodzeniowego w Pałacu Apostolskim w Watykanie. Debiutowała na deskach Teatru Nowego w Łodzi po czym została solistką Polskiej Opery Kameralnej, współpracownicą Teatru Narodowego i Operetki w Kijowie oraz solistką licznych gali operetkowo-musicalowych, a także operowo-operetkowych.

Orlin Bebenow – multiinstrumentalista: śpiewak, dyrygent i kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Założyciel i dyrygent Orkiestry Salonowej „Moderato”. Prowadził też orkiestry w Koszalinie, Bydgoszczy, Perniku i Shumenie (Bułgaria), a obecnie jest związany z Operą Novą w Bydgoszczy. Jako juror zasiada w licznych krajowych i międzynarodowych konkursach muzycznych. Jest też laureatem kilku konkursów kompozytorskich.

Data

12 cze 2022
Zakończone!

Czas

16:00 - 18:00

Koszt

125.00PLN

Więcej informacji

Kup bilet

Lokalizacja

Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina w Gdańsku
Ołowianka 1, 80-614 , Gdańsk
Strona WWW
https://www.filharmonia.gda.pl/
Call Now Button