Anna Michalak

header new 2

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

header new 2
Nasza oferta koncertów
previous arrow
next arrow

Anna Michalak

Anna Michalak (sopran) jest absolwentką Akademii Muzycznej oraz Studium Sztuki Wokalnej w Poznaniu w klasie śpiewu prof. J. Gałęskiej-Tritt, które ukończyła w 1997 r., otrzymując dyplom z wyróżnieniem. Wykształcenie muzyczne Artystki jest wszechstronne – to nie tylko uzdolniona skrzypaczka, ale i dyrygent, oraz nauczyciel w dziedzinie emisji głosu. Doskonaliła warsztat wokalny pod bacznym okiem Jolanty Żmurko, solistki Opery Wrocławskiej, oraz prof. D. Grabowskiego.

Doświadczenie zawodowe i artystyczne Anny Michalak obejmuje zarówno liczne koncerty z wieloma znakomitymi orkiestrami, jak i współpracę ze znanymi dyrygentami, wśród których dość wspomnieć Gustawa Kuhna, Siegfrieda Heinricha, Williama Keitla. Śpiewaczka brała też udział w pierwszych wykonaniach Pieśni A. Tansmanna oraz Requiem A. Perta.

Występowała na scenach w kraju i za granicą, m. in. na deskach Opery Wrocławskiej, z którą związała się w 2006 roku. Do 2010 roku można było ją zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu, m.in. w takich sztukach, jak: Zemsta Nietoperza, Wesoła Wdówka. Ciekawostką w jej dorobku mogą być również role w bajkach dla dzieci takich jak Pinokio, Dziewczynka z zapałkami. Cały czas też związana jest współpracą z poznańskim Stowarzyszeniem J.S. Bacha.

Nie bez znaczenia dla rozwoju jej śpiewaczej kariery pozostaje wieloletnia działalność w ramach Festspiele w Niemczech. Od 2010 roku pracuje w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.