Emilia Zielińska

header new 2

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

header new 2
Nasza oferta koncertów
previous arrow
next arrow

Emilia Zielińska

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Dyplom z oceną celującą otrzymała na wydziale wokalno-aktorskim w klasie śpiewu solowego prof. Bożeny Wagner (2013). Od 2013 roku występuje na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi, gdzie można ją oglądać w kreacjach zarówno operetkowych jak i musicalowych między innymi: F. Lehar „Wesoła wdówka” – partia Walentyny, F. Lehar „Kraina uśmiechu” – partia Lizy oraz Mi (wymiennie), J. Strauss „Zemsta nietoperza” – partia Adeli, J.Bock „Skrzypek na dachu” – partia Hudl, koncert „Ten piękny, wspaniały świat”.

Laureatka I Nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. M. Stankowej w Olsztynie oraz I nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im H.Słonickiej w Suwałkach. Ponad to laureatka I Nagrody w Konkursie na wykonanie miniatury polskiej i II nagrody w Konkursie wykonawstwa Pieśni Artystycznej (Kutno). Uczestniczka Międzynarodowego Konkursu Wokalnego Gulio Perotti w Ueckermunde, Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Mławie, Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Wokalnej w Gliwicach oraz w Rzeszowie. W 2004 roku solistka prestiżowego Koncertu Bożonarodzeniowego w Watykanie dla Jana Pawła II w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego. Swój warsztat wokalny doskonaliła u następujących pedagogów: Andrzeja Niemierowicza, Krzysztofa Bednareka, Anny Dzionek, Olgi Pasiecznik, Stefano Patario, Udo Reinemana.

Ukończyła Seminarium wykonawstwa liryki wokalnej u prof. Tomasza Herbuta oraz kurs tańca u Edyty Wasłowskiej oraz H. Chojnackiej. W 2011 roku zadebiutowała na deskach Teatru Nowego Łodzi wykonując w premierowym przedstawieniu partię Lauretty z opery G. Pucciniego „Gianni Schicchi” pod kierownictwem muzycznym Maestro Andrzeja Straszyńskiego.

Od 2012 roku solistka Polskiej Opery Kameralnej, gdzie bierze udział w licznych Galowych Koncertach z udziałem orkiestry Polskiej Opery Kameralnej pod dyr. Kazimierza Wiencka a także w przedstawieniach „Krakowiacy i Górale”, „Księżniczka Czardasza”. Uczestniczka Archiwalnych nagrań z orkiestrą Polskiej Opery Kameralnej dla I- szego Programu Polskiego Radia, oraz programów telewizyjnych Pt. „Kazimierz Kowalski Zaprasza” dla Telewizji Polonia i programów Telewizji Regionalnej. Uczestniczka XVII Festiwalu Operowo-Operetkowego w Ciechocinku rejestrowanego dla TVP Polonia, oraz relacjonowanego przez I-wszy Programu Polskiego Radia. Solistka w projekcie Narodowego Centrum Kultury Pt. „Legiony Polskie” pod patronatem I-szego programu Polskiego Radia. Jest wysoko oceniana przez takich krytyków muzycznych jak red. Eugeniusz Ratajczyk, Paweł Sztompke, czy Bohdan Gadomski. Uczestniczka koncertów Ave Maria w Czeladzi, Festiwalu Muzyki Sakralnej w Kędzierzynie-Koźlu, Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej „Belcanto per sempre” pod kierownictwem artystycznym Bogusława Kaczyńskiego, Festiwalu Kocioł w Cekcynie, Koncertu „W drodze do La Scali” z udziałem Małgorzaty Walewskiej oraz z towarzyszeniem Orkiestry Symfoników Bydgoskich pod Dyrekcją Marka Czekały. W ramach 63 sesji Musica Moderna w 2013 roku wykonała partię sopranu w utworze W. Kilara „Angelus” na sopran, chór mieszany oraz orkiestrę pod kierownictwem muzycznym Marcina Wolniewskiego. Od 2013 roku realizuje spełnia się także jako pedagog kształcąc najmłodszych wokalistó