Marina Ostapei

header new 2

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

header new 2
Nasza oferta koncertów
previous arrow
next arrow

Marina Ostapei

Urodzona w Kijowie w 1995 roku w rodzinie o ukształtowanych artystycznych tradycjach. Zarówno mama jak i ojciec, związani są z tętniącym życiem artystycznym środowiskiem Kijowa. Pasja do tańca zaprowadziła ja do Koledżu Sztuki Choreograficznej „Kijowskiej Municypalnej Akademii Tańca im.Siergieja Lifara”, gdzie stawiała swe pierwsze kroki w dziedzinie choreografii. Kształcąc się pod okiem najwybitniejszych specjalistów, uzyskała nie tylko kwalifikacje pozwalające jej piastować kierownicze funkcje w zespołach amatorskich, ale również, pomimo tak młodego wieku, status nauczyciela początkowych specjalistycznych szkół artystycznych.

Charakteryzująca ją charyzma i pogodne usposobienie spowodowały, że już w pierwszym okresie swojej edukacji niejednokrotnie potrafiła uskrzydlić i zaszczepić pasję tańca wielu tym, którzy dotąd postrzegali go jako niedostępną dla siebie dziedzinę życia. W roku 2015, podjęła decyzję o dalszej edukacji, wstępując na Kijowski Państwowy Uniwersytet Kultury i Sztuk Pięknych”, gdzie rozpoczęła naukę na wydziale choreografii i reżyserii. Jednocześnie rozwija swoją zawodową karierę tancerki. W 2016 roku po raz pierwszy zostaje zaproszona do udziału w trasie koncertowej artystów ukraińskich w Polsce.

Współprace w zakresie skomponowania dla niej muzyki do fragmentów autorskiego programu artystycznego „The Princess of Sunrise” podjął znakomity polski kompozytor Michał Łaszewicz, autor wielu musicali realizowanych z powodzeniem na scenach licznych teatrów w Polsce, między innymi muzyki do tak znanych pozycji literackich, jak „Piękna i Bestia”, „Królowa Śniegu”, „Pinokio”, a także wielu obsypanych nagrodami spektakli dla dzieci realizowanych przez Teatr Animacji w Poznaniu.

Jej celem i marzeniem jest dorównanie kunsztem choreograficznym największym mistrzom, którymi jest zafascynowana i którzy stanowią dla niej wzór do naśladowania. Nie przeszkadza jej to w realizacji projektów, w które zaangażowani są amatorzy – i ta praca przynosi jej największa radość. Marina chętnie podejmuje się trudnych wyzwań i jest osobą potrafiącą rozpalić w ludziach z którymi współpracuje pasje do sztuki tańca, który dla niej jest zwierciadłem duszy….

Recenzje

“…popisy taneczne wzbudzały równie duży (jeśli nie większy) aplauz, jak stojące na wysokim przecież poziomie występy wokalne Sylwii Strugińskiej, Emilii Zielińskiej, Bartosza Kuczyka, Mirosława Niewiadowskiego i Mariusza Ruty.”

Operetkowy czar

“Tancerka w ostatnim czasie prowadziła warsztaty baletowe dla dzieci w Miejskim Domu Kultury.”

Film z warsztatów w Wągrowcu

“Wśród artystów wystąpili soliści z Narodowego Teatru Operetki Kijowskiej oraz gościnnie tancerka Marina Ostapei, która swoim żywiołowym tańcem porwała całą salę.”

O miłości prawie wszystko

“Męską część publiczności urzekła swoim tańcem Marina Ostapei”

Karnawałowy koncert w Złotowie

Publiczność nagrodziła artystów gromkimi brawami oraz owacją na stojąco.

Koncert w Mieścisku

“Na zakończenie uroczystości uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli przyjemność obejrzenia występu artystycznego Trzech Tenorów oraz gościnnie występującej absolwentki Konserwatorium Sztuki w Kijowie – solistki baletowej – Pani Mariny Ostapei, który wprowadził w doskonały nastrój do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca.”

Koncert w sztabie wojskowym

“Wielką atrakcją była energetyczna tancerka Marina Ostapei, równie dobrze radząca sobie z czardaszem, kan- kanem, jak i flamenco.” Koncert operetkowy z niespodziankami

“Operetki w takiej formie z zespołem i tancerką jeszcze nie było w Zagórowie , a po reakcji publiczności widać , że forma ta sprawdziła się . Koncert doskonale dopasował się do ostatniego dnia karnawału i sprawił publiczności dużo radości.

Operetka z międzynarodową obsadą