Piosenki żydowskie

header new 2

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

Agencja Artystyczna
Bartosz Kuczyk

header new 2
Nasza oferta koncertów
previous arrow
next arrow

Piosenki żydowskie

Układają się w dwa niezależne programy koncertowe: „Shpil klezmer, shpil” i „Gemisch czyli Tuwimowski misz – masz”.

,,Shpil, klezmer, shpil’’ to tytuł wieczoru pieśni żydowskiej śpiewanej w języku jidysz, hebrajskim i polskim, w wykonaniu Izabelli Tarasiuk. Spektakl powstał pod czujnym okiem ostatniego klezmera w Galicji – Leopolda Kozłowskiego. Wieczór, na który składa się kilkanaście pereł z przebogatego dziedzictwa żydowskiej piosenki przywołuje czasy, które dawno odeszły; pełen swoistego uroku świat małych miasteczek, cieni przeszłości z ich namiętnościami, śmiesznostkami i nostalgią. Pieśni te dotykają spraw każdemu najbliższych: radości istnienia, wspomnień domu rodzinnego, miłości i smaku rozstań…. Od słynnych rosyjsko – żydowskich „Bubliczek”, wzruszającej „Rebeki”, muzycznej opowieści o tym „…jak malował Pan Chagall”, po głośny przebój brodwayowskiego musicalu „Bei mir bistu shein”.

„Gemisch czyli Tuwimowski misz – masz” to spektakl oparty na wierszach Juliana Tuwima, które interpretuje Janusz Andrzejewski a przeplata je Izabella Tarasiuk piosenkami. Tuwim w swojej twórczości starał się ocalić od zapomnienia świat, który na jego oczach ginął. Ale robił to z uśmiechem, czasami gorzkim, niekiedy wykrzywionym…

Oba programy mają charakter wariantowy. Głównym wykonawcom może towarzyszyć trio (akordeon, klarnet, kontrabas), duo (fortepian, skrzypce lub klarnet) lub tylko pianista.

CZAS KONCERTU: 90 minut
DANE KONTAKTOWE:
Natalia Kuklińska
Tel.: +48 603 636 228
email: organizator.kultura@gmail.com